זינוק בעלייה

בשנת 2017, נפש בנפש וקרן קימת לישראל החליטו על הרחבת השותפות ביניהם והשקת המיזם המשותף, זינוק בעלייה. במטרה להתגייס למשימה הלאומית של פיתוח צפון ודרום המדינה ובירתה, ירושלים, ומתוך ההבנה שאזורים אלה מציעים עושר של הזדמנויות לעולים דוברי אנגלית, נפש בנפש מעודד ומתמרץ עולים חדשים וותיקים לעבור צפונה, דרומה ולירושלים עם משפחותיהם.

מאז התקבלה ההחלטה הראשונה לעודד עלייה לצפון הארץ ב-2009, אלפי עולים עברו לצפון ולדרום. היוזמה מושכת אליה בעיקר משפחות צעירות המעוניינות לרכוש בתים ולהצטרף לקהילות חיוניות ומשגשגות בערים ובפרברים.

בעבר, אנשים חששו ממעבר לצפון או לדרום בשל היעדר התמיכה בעולים – מרכיב חשוב בשילוב המוצלח של עולים בחברה הישראלית. היום, הודות לצוות המקומי של זינוק בעלייה, עולים זוכים להכוונה, ייעוץ, תמיכה ומגוון אירועים חברתיים אשר מקדמים השתלבות חלקה יותר בצפון ובדרום. בנוסף, פרויקט זינוק בעלייה יצר רשת של “מתנדבים קהילתיים” בצפון ובדרום לשיפור ופיתוח ההכוונה הניתנת לעולים בקהילות בהן החליטו להשתקע.

צוות זינוק בעלייה מציע שירותי ייעוץ הקשורים בקהילות, תעסוקה ומידע כללי. בנוסף, הצוות שומר על קשר עם העולים ומתאם פעילויות חברתיות, סדנאות מקצועיות ותוכניות חינוכיות כדי להבטיח השתלבות מיטבית. בטווח הארוך, העולים יהוו את סוכני השיווק ויביאו מעגלים נוספים של עולים שיגיעו לאזורים אלו.

זינוק בעלייה – צפון

צפון הארץ מהווה אפשרות רלוונטית לעולים שמתלבטים היכן להקים את ביתם. הנופים המרהיבים, איכות החיים, התרבות העשירה והמגוונת, הזדמנויות התעסוקה והקהילות החיוניות מושכות אליהם תשומת לב רבה. בין אם העולים מחפשים עיר, עיירה או ישוב, הצפון מציע מגוון אפשרויות. זינוק בעלייה-צפון מקל את המעבר לצפון הארץ, אזור שהגדיל באופן משמעותי את מספרי העולים דוברי אנגלית, הודות לליווי אישי ומקצועי לכל עולה ומשפחתו. המיזם מאפשר לעולים נחיתה רכה תוך יצירת התנאים המתאימים לשילוב מקצועי וחברתי אופטימלי.

זינוק בעלייה – דרום

זינוק בעלייה-דרום יצר תנועה חיובית לדרום והצליח למשוך לנגב אלפי עולים. כאשר באר שבע מושכת אליה 25,000 סטודנטים מדי שנה ועם פארק היי טק הגדל בשטחו ובהיקפו, מדובר בהזדמנות עצומה למשוך עולים מיומנים ובעלי מוטיבציה שיתגוררו בנגב. המטרה שלנו היא שהעולים יראו בדרום אופציה אפשרית ורלוונטית ליצירת שורשים, בניית חייהם בישראל והפיכה לכוח מניע בפיתוח הנגב. נוסף על כך, ארגון נפש בנפש רואה חשיבות עליונה בנטילת חלק במימוש החזון הלאומי של מיסודה של העיר באר שבע כבירת הסייבר הישראלית.

בונים יחד ישראל חזקה דרך עלייה