טרום עלייה

הנחייה, תוכניות ומשאבים טרום עלייה

נפש בנפש מפיק מדי שנה אירועים אשר מקדמים ומעודדים עלייה מרחבי צפון אמריקה ובריטניה. מגוון התוכניות – שמטרתן לתמוך ולכוון את המעוניינים בעלייה – כולל סדנאות תכנון עלייה אינטראקטיביות, סמינרים לבעלי מקצוע בשוק התעסוקה הישראלי, ביטוח בריאות, מיסים ותקצוב, ופגישות אישיות עם יועצי עלייה. בנוסף, נפש בנפש מקיים אירועים ייעודיים לקבוצות דמוגרפיות מסוימות כגון פנסיונרים, צעירים, משפחות וסטודנטים. המשאבים הללו מסייעים ליהודי צפון אמריקה ובריטניה לבנות תוכנית עלייה רלוונטית המבוססת על הנחייה ותמיכה פרטנית.

במטרה להגיע למאגר הרחב ביותר של עולים פוטנציאליים, עושה הארגון שימוש במגוון רחב של כלים טכנולוגיים. מפגשי סקייפ (Skype) מאפשרים ליועצי נפש בנפש להיפגש עם עולים מכל מקום; סמינרים

 מקוונים מהווים משאב יעיל להפצת מידע לקהל רחב ומרוחק; לוח שנה מקוון ומעודכן מציע לעולים רשימה נגישה של פעילויות; פייסבוק, אינסטגרם ולינקדאין מספקים לעולים פוטנציאליים תשובות לכל שאלה, בכל מקום ובכל זמן.

נפש בנפש משקיע מאמצים רבים בטיפוח והרחבת השותפויות האסטרטגיות עם ארגונים ממגוון הזרמים ביהדות, לרבות USCJ, OU והתנועה הרפורמית, ובכך הוא מרחיב את מעגלי ההשפעה שלו ומסייע לעולים מכל זרמי היהדות.

נפש בנפש מקיים קרוב ל-250 אירועי עלייה מאורגנים מדי שנה וכמעט 3,000 מפגשים אישיים עם עולים עתידיים. נכון להיום, כ-30,000 אנשים השתתפו באירועי עלייה של נפש בנפש בצפון אמריקה ובבריטניה. 71,000 עולים פוטנציאליים פנו לנפש בנפש לקבלת ייעוץ, הכוונה וסיוע לעלייה בעתיד הקרוב, והמספר הזה הולך וגדל מיום ליום.

יועצים קהילתיים

איתור הקהילה המתאימה לעלייה עלול להוות אתגר. נפש בנפש מסייע לעולים בחיפוש זה על ידי יצירת מאגר מקוון של קהילות ברחבי הארץ הרלוונטיים לעולים. משאב זה מאפשר לעולים להכיר מספר רחב של אופציות מגורים ברחבי המדינה, לרבות אלה המצויות מעבר למרכז – בצפון ובדרום הארץ.

רכזים אזוריים של נפש בנפש עומדים בקשר הדוק עם העיריות והמועצות המקומיות כדי לסייע לקליטתם המוצלחת של העולים בחברה הישראלית.

יועצי חינוך

נפש בנפש מדריך עולים לפני העלייה ומסייע להם להבין את מערכת החינוך הישראלית כדי לאתר מסגרת חינוכית מתאימה לילדיהם. הרכזים האזוריים, בשיתוף עם בתי הספר השונים ומשרד החינוך, מפתחים תוכניות חינוכיות המתמקדות בצרכים הייחודיים של העולים ובשילוב החברתי והחינוכי שלהם. הצוות שלנו מדריך את המשפחות עד להסתגלות מלאה בבתי הספר והקהילות החדשות.

נפש בנפש בקמפוס

סטודנטים יהודים בקמפוסים בארה”ב אינם מודעים או אינם חשופים לעושר ההזדמנויות – ברמה המקצועית, החברתית, החינוכית והכלכלית – העומד לרשותם בישראל. היעדר מודעות זו, ביחד עם העלייה הבולטת בתחושות אנטי-ישראליות, מעורר את הצורך החשוב להביע תמיכה בישראל בגולה ולהציג את כל מה שיש לישראל להציע בעדשות א-פוליטיות

אפשרויות לטיסות עלייה

עלייה היא חוויה של פעם בחיים. לאחר שתוכניות העלייה של העולה מגובשות, העולים זכאים לטיסת עלייה ישירה ובחינם מכל אחת מתחנות אל על בצפון אמריקה. צוות נפש בנפש מלווה את העולים בכל שלבי תהליך העלייה – מבחירת הטיסה, ההכנות לקראת הטיסה, ועד לנחיתה שבה הוא פועל כמתווך לצמצום הביורוקרטיה. כך העולים זוכים להתמקד בציון הדרך המרגש שבמימוש החלום הציוני בעלייתם לישראל.

נפש בנפש מציע לעולים שלושה סוגי טיסות להתאמה מיטבית לצרכים שלהם:

בונים יחד ישראל חזקה דרך עלייה