פוסט עלייה

שירותי פוסט עלייה

המטרה העיקרית של נפש בנפש היא לחזות את האתגרים שעומדים בפני העולים ולספק להם את הכלים והמשאבים אשר יאפשרו להם להתגבר על המכשולים הללו בהצלחה.

לאחר ההגעה לישראל, נפש בנפש מציע מגוון רחב של שירותים כדי לסייע לעולים להסתגל, להשתלב ולשגשג בביתם החדש.בניית בסיס איתן היא קריטית לעלייה מוצלחת.

מתוך כך, נפש בנפש מקצה יועץ קליטה אישי לכל עולה חדש המציע הכוונה וסיוע בהשתלבות בחברה הישראלית. לאחר העלייה, יועצים אלה יוצרים קשר עם העולים שלהם על בסיס חודשי במהלך השנה הראשונה לעלייתם. בנוסף, הארגון מפעיל צוות אנשי מקצוע לטיפול בעולים המתמודדים עם אתגרי קליטה בעת הצורך.

מדי שנה, נפש בנפש מארח מאות תוכניות חברתיות וחינוכיות לעולים ברחבי המדינה.

תוכניות נפש בנפש מבוססות על נושאים מעשיים כגון: חינוך, מערכת הבריאות, פיננסים, נדל”ן ושירות צבאי או לאומי. הפעילויות שמטרתן לעודד את השילוב בחברה הישראלית כוללות טיולים, ביקורים במוזיאונים

 וערבי חברה. אירועים אלה מספקים אווירה מיטבית לבניית הקהילה ולהרחבת והעמקת הקשרים החברתיים של העולים תוך תמיכה הדדית זה בזה. לוח השנה שלנו גדוש באירועי פוסט עלייה המוצעים לאורך השנה בפריסה ארצית.

יועצי הקליטה שלנו מציעים מפגשים אישיים במשרדנו בירושלים, תל אביב, כרמיאל ובאר שבע.

שירותי תעסוקה

מחלקת התעסוקה של נפש בנפש מלווה עולים לפני העלייה ולאחר הגעתם ארצה תוך שהיא מכירה להם את שוק העבודה הישראלי, מציעה ייעוץ תעסוקתי ומסייעת להם למצוא עבודה בתחומם.

נפש בנפש מפעיל לוח משרות מקוון ודינאמי אשר עוזר לעולים לחפש תעסוקה בישראל. לוח המשרות מציג מאות הצעות עבודה מדי חודש לעולים דוברי אנגלית מיותר מ-4,000 חברות. לוח המשרות מחבר את העולים ישירות למעסיקים ולהזדמנויות תעסוקתיות המתאימים להם.

צוות התעסוקה הייעודי של נפש בנפש מסייע לעולים לנסח קורות חיים ממוקדים, מלווה אותם בסדנאות הכנה לראיונות עבודה ומציע להם ימי קריירה מרוכזים. צוות מיומן ומנוסה עורך גם סדנאות וסמינרים בנושא הצטרפות ל”אומת הסטארט-אפ” ובניית עסקים תוך הצגת הזדמנויות רישות לאלה המעוניינים להרחיב את הקשרים המקצועיים שלהם בארץ.

נפש בנפש מסייע לעולים בתהליך המרת רישיונות מקצוע זרים לרישיונות הישראלים המקבילים. לצורך כך, נפש בנפש מקיים פגישות עם משרדי ממשלה שונים להשגת תנאי רישוי הוגנים עבור העולים ומחבר אותם למשרדי הממשלה הרלוונטיים.

בנוסף, המחלקה מספקת לעולים רשת נרחבת של מנטורים ממגוון מקצועות רחב. רוב המנטורים הם עולים בעצמם אשר הצטרפו בהצלחה לכוח העבודה בישראל ואשר יכולים לייעץ לעולים החדשים בתחום המקצועי שלהם. המנטורים הללו ממלאים תפקיד חשוב בשילוב העולים בכוח העבודה הישראלי תוך שהם חושפים בפניהם הזדמנויות תעסוקתיות ומידע ביחס למשרות פנויות.

ה-HUB בתל אביב

ב-2017 פתחנו את ה-NBN TLV HUB בלב תל אביב. מדובר בחלל עבודה שיתופי וחינמי המנוהל על ידי צוות נפש בנפש. עולים יכולים ליהנות מהיתרונות שבסביבה עסקית חיונית בשילוב הכוונה בכל תחומי העלייה, לרבות תעסוקה, בירוקרטיה, ושילוב חברתי. כיום ישנם יותר מ-300 חברים ב-HUB ולמעלה מ-30 מהם עובדים שם מדי יום. בנוסף, ה-HUB משמש גם לאירועי ערב וארוחות שבת.

שילוב מקצועי

ה-HUB מגשר בין העולים למערכת הסטארטאפים, הקריירה והקהילה של תל אביב ומהווה מקפצה לחייהם החדשים של העולים בישראל. יועצי תעסוקה נמצאים ב-HUB כדי לסייע לעולים לנווט בסביבה המקצועית החדשה. המקום מארח אירועים חברתיים מדי שבוע במטרה לבנות יחסי קהילה וסמינרים וכן מפגשי ייעוץ אישיים בתחום החשבונאות, בנקאות, תקצוב, היבטים משפטיים בהקמת עסק, שיווק, מעורבות מקוונת וקואצ’ינג עסקי.

בניית קהילה ושילוב חברתי

בין אם מדובר בשיתוף פעולה באמצעות לפטופים או שתיית משקאות ב-Hub Happy Hour, קהילת ה-NBN TLV HUB היא מקפצה שדרכ עולים בתל אביב בונים את חייהם החדשים בישראל. במהלך היום, ה-HUB פועל כחלל עבודה שיתופי, אך בערב, הוא הופך לחממה חברתית בה עולים יזמים עורכים אירועים לקידום עסקיהם. כבר אירחנו ב-HUB מבשלת בוטיק שבישלה בירה עם עולים, מסיבות צבע, הופעות מוסיקליות ואפילו הפכנו את המקום לסטודיו ליוגה. הניסיון שלנו לימד אותנו כי מגע בין אנשים הוא אמצעי התקשורת היעיל ביותר בדור המילניום. האירועים שלנו מלאים עד אפס מקום ותמיד יש דרישה לעוד.

אנו מנצלים את ה-HUB לקיום תוכניות חינוכיות, אירועים בעברית, הרצאות בנושאי ציונות, סמינרי מידע, החל מהבנת תלוש השכר ועד לבישול ישראלי.

ארוחות שבת קהילתיות

אחת לחודש, ביום שישי, ה-HUB מארח ארוחת שבת לעולים צעירים ומושך אליו באופן עקבי 100 אנשים המעוניינים לבנות קהילה. ארוחות שבת אלה מסייעת ותורמות לבניית קהילה לעולים צעירים המעוניינים להקים את הקהילה החדשה שלהם מן היסוד. ארוחות השבת שלנו מקרבות ומזמינות, כך שעולים מכל זרמי היהדות יכולים להתאחד למטרה נעלה.

בונים יחד ישראל חזקה דרך עלייה