עולים לדרום

מאז ימי דוד בן-גוריון, עורר הנגב את דמיונם של ציונים נלהבים. הנגב אמנם מהווה 66% משטחה של מדינת ישראל, אך משמש כבית ל 8% מהאוכלוסייה בלבד- מציאות אשר מהווה הזדמנות עצומה לעולים חדשים.
פריחתו של הנגב לא הייתה מתאפשרת לולא עמלם של עולים ממדינות שונות מאז קום המדינה ועד היום, אך ריכוז העולים ממדינות המערב בו נמוך נכון להיום. מתוך הבנה, כי דרום הארץ מציע שפע הזדמנויות לעולים דוברי אנגלית, לרבות קהילות מתרחבות, תעשיות בצמיחה וחינוך מן הדרגה הראשונה, לאור הצלחתה האדירה של תכנית “עולים לצפון” של נפש בנפש, ובעקבות החלטת הממשלה להשקיע בפיתוח הנגב, החליט הארגון להשיק את תכנית “עולים לדרום”.
לפני ייסודו של פרויקט “עולים לדרום”, לא היתה מודעות בקרב העולים החדשים לאפשרויות הקיימות עבורם בדרום בתחום הקהילה, מגורים ותעסוקה. העולים נרתעו מלבחון מעבר לדרום בגלל חוסר התמיכה המקומית. משבע שנות פעילות מוצלחת של פרויקט “עולים לצפון” למדנו, כי שירותי תמיכה מקומיים חיוניים להצלחתו של פרויקט מסוג זה. כיום, בזכות הצוות המקומי שלנו, הממוקם בדרום והמספק מידע לעולים, הכוונה בקהילה וייעוץ תעסוקתי באנגלית- ניכר שישנו גידול משמעותי במספר העולים החדשים, וכן עולים וותיקים, המתעניינים במגורים באזור הדרום.
פרויקט זה מתקיים בשיתוף פעולה עם הקרן הקיימת לישראל, JNF-USA, הסוכנות היהודית, ומשרד העלייה והקליטה.