פרויקטים מיוחדים

 • s_go2_north

  עולים לצפון

  תוכנית “עולים לצפון” של נפש בנפש , אשר החלה ב-2009 הינה יוזמה חלוצית מיוחדת במינה של עידוד עליה מצפון אמריקה ומאנגליה לצפון הארץ. התוכנית הינה בשיתוף פעולה עם הקרן הקיימת לישראל, ה- JNF, הסוכנות היהודית’ ומשרד הקליטה והרשות לפיתוח הנגב והגליל. מאז הקמת התכנית עלו לצפון הארץ מעל 3000 עולים והתכנית ממשיכה לקלוט מאות עולים מדי שנה בשנה.

 • s_go_south

  עולים לדרום

  מאז ימי דוד בן-גוריון, עורר הנגב את דמיונם של ציונים נלהבים. שטחו של הנגב מהווה 66% משטחה של מדינת ישראל, אך משמש כבית ל 8% מהאוכלוסייה בלבד- מציאות אשר מהווה הזדמנות עצומה לעולים חדשים. דרום הארץ מציע שפע הזדמנויות הכוללות קהילות מתרחבות, תעשיות בצמיחה וחינוך מן הדרגה הראשונה ההופכות את האזור לאידאלי עבור עולים דוברי אנגלית.

 • s_lone_soldier

  חיילים בודדים עולים

  ארגון “נפש בנפש”, בשיתוף עם ארגון ידידי צה”ל בארה”ב (FIDF), אחראי כיום באופן מלא לרווחתם ועתידם של כ-2,500 החיילים הבודדים המשרתים בצה”ל, מכל מקום בעולם. עבור החיילים הבודדים, אותם עולים צעירים ואידיאליסטים אשר עלו ארצה ללא הוריהם, במיוחד כדי להתגייס לצה”ל, השירות הצבאי הוא חוויה מאתגרת ומעצימה, אך גם כזו הטומנת בחובה קשיים ובדידות הנלווים […]

 • Anouchi-3145 (1024x683)

  רופאים עולים

  בעקבות המחסור ברופאים הצפוי בשנים הבאות בארץ, “נפש בנפש” בשיתוף עם קרן מורשה, השיקו את תוכנית המענקים לרופאים, שמטרתה להביא ארצה רופאים מצפון אמריקה ומאנגליה. בשנים האחרונות עלו במסגרת “נפש בנפש” יותר מ-200 רופאים. רוב הרופאים העולים, הינם בעלי תחום התמחות ברפואה, ואלו מועסקים בבתי החולים, בקופות החולים ובסקטור הפרטי.